برای بیداری*أَللهُمَ نـَوِّر قـُلوُبَنــَا بالقـــُرآن*
أَفَلَا يتَدَبَّرُونَ الْقُرْآنَ أَمْ عَلَى قُلُوبٍ أَقْفَالُهَا(محمد/24)*** آيا آنها در قرآن تدبر نمي‌کنند، يا بر دلهايشان قفل نهاده شده است؟!

همیشه و مستمر!
----------------------------------------------------------------------------------

http://www.ayehayeentezar.com/gallery/images/52370014202403958436.gifخیلی نحیف و ضعیف بود. بدنی بسیار نرم و لطیف داشت. هرکه می خواست موجودی ضعیف و ناتوان را مثال بزند از او نام می برد.

اما خصلت های ارزشمند و مهمی داشت:

صبر و حوصله ی فراوان، پشتکار جدی و اراداه ی قوی، بخشی از این اوصاف بود.

هر گاه اراده میکرد حتی می توانست سنگی سخت را متلاشی کند!

نام او«قطره» بود، قطره آب، موجودی کوچک و به ظاهر ضعیف که با اسمترار در چکیدن ، توان سوراخ کردن سنگ و فرسایش کوه را دارد. تنها با مقاومت جدی و صبری مثال زدنی... .


=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

http://www.ayehayeentezar.com/gallery/images/52370014202403958436.gifقطره، الگوی زیبایی برای هر آن کس است که خواهان موفقیت و پیروزی است؛ برای آنکه گرفتار ناامیدی و یاس است؛ افسرده است و خود را عاجز و ناتوان می بیند؛ آنکه همه ی راه ها را بسته می بیند و... .مؤمن نیز اهل استقامت و صبر است و هرگز برای رسیدن به هدف، تعجیل ندارد و از این رو هیچ راهی بر روی او بسته نیست. او مانند قطره از محکم ترین سدها می گذرد و هر سدی را درهم می شکند

و از این روست که نبی اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرموده است:« خیر العمل ادومه و ان افل»

« برترین و بهترین عمل آن است که مداوم تر و همیشگی باشد اگر چه اندک باشد.»( مجموعه ورام،ج2،ص 123)رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود

رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود

http://www.ayehayeentezar.com/gallery/images/52370014202403958436.gif


[ ۱۳٩٠/٦/۳ ] [ ٥:۳٧ ‎ب.ظ ] [ ] [ نظرات () ]
.: Desing By: M-Graphic & MTSOFTG :.
درباره ما
نويسندگان
موضوعات وبلاگ
صفحات اختصاصی
پیچ رنک و الکسای وبلاگ
امکانات وب

آیه های انتظار

آيه هاي انتظار

اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْكَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَيْكَ الْمُشْتَكى وَ عَلَيْكَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّد اُولِى الاَْمْرِ الَّذينَ فَرَضْتَ عَلَيْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِكَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَريباً كَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ يا مُحَمَّدُ يا عَلِىُّ يا عَلِىُّ يا مُحَمَّدُ اِكْفِيانى فَاِنَّكُما كافِيانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّكُما ناصِرانِ يا مَوْلانا يا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِكْنى اَدْرِكْنى اَدْرِكْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ يا اَرْحَمَ الرّاحِمينَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرينَ.

خدمات وبلاگ نویسان جوان


آپلود عکس


برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


کد گالری


 خرید اکانت نود32كد لوگوي ما
خرید اکانت نود32دریافت کد">