دعای امیرالمومنین(ع) در ختم قرآن

زرّ بن حبیش نقل می کند:
در مسجد جامع شهر کوفه و در محضر امیرمؤمنان علی علیه السلام قرآن را از آغاز تا پایانش تلاوت کردم... وقتی به آیه 22 سوره «حم عسق»* رسیدم، آن حضرت گریست؛ به گونه ای که اشک بر صورتش جاری شد. سپس سرش را به آسمان بلند نموده و فرمود: ای زرّ! من دعا می کنم و تو آمین بگو.


http://www.ayehayeentezar.com/gallery/images/28307097970747484612.gif

آنگاه چنین عرضه داشت:


أللهمَّ اِنّی أَسْئَلُکَ اِخْباتَ المُخْبِتینَ، وَاخْلاصَ المُوقنینَ، وَ مُرافَقَةَالأَبرارِ، وَاسْتِحْقاقَ حَقائِقِ الایمان، وَالغَنیمَةَ مِنْ کُلِّ بِرٍّ وَالسَّلامَةَ مِن کُلِّ اِثْمٍ، وَ وُجُوبَ رَحْمَتِکَ، وَ عَزائِمَ مَغْفِرَتِکَ، وَالْفَوزَ بِالْجَنَّةِ، وَالنَّجاةَ مِنَ النَّارِ.
خدایا! همانا من دل نهادن دل دادگان، اخلاص اهل یقین، همراهی نیکان، شایستگی دریافت حقائق ایمان، بهره مندی از همه خوبی ها، مصون ماندن از تمامی گناهان، شمول رحمتت، به دست آوردن بخشش های بزرگت، رستگاری و رسیدن به بهشتت، و نجات یافتن از آتش جهنّم را، از درگاه مقدّست درخواست می کنم.
امیرالمؤمنان علیه السلام در پایان، به من فرمود:
«ای زرّ! هرگاه قرآن را ختم نمودی، این دعا را بخوان؛ زیرا دوست و محبوبم پیامبر خداصلی الله علیه وآله وسلم مرا دستور و سفارش داده بود که به هنگام ختم قرآن با این کلمات، دعا بخوانم.»

http://www.ayehayeentezar.com/gallery/images/28307097970747484612.gif

امام علی علیه السلام هماره بعد از پایان تلاوت، چنین دعا می نمود:


أَللهمَّ اشْرَحْ بِالقرآنِ صَدری، وَاستَعْمِلْ بِالقرآنِ بَدَنی ، وَ نَوِّر بالقرآنِ بَصَری، وَ أَطْلِقْ بالقرآنِ لِسانی ، وَ أَعِنّی عَلَیهِ ما أَبْقَیتَنی ، فَانَّهُ لاحَولَ وَ لا قُوَّةَ الاَّ بِکَ.
خدایا! با قرآن سینه ام را وسعت بخش، و بدنم را در خدمت قرآن قرار ده، و دیده ام را به قرآن روشنی بخش، و زبانم را به قرآن گویا فرما، و تا زنده ام در این راه یاری ام کن؛ چرا که هیچ نیرو و قدرتی نیست مگر از تو.

http://www.ayehayeentezar.com/gallery/images/28307097970747484612.gif

/ 1 نظر / 301 بازدید
GOLI

با سلام در وبلاگ نسیم ملکان لینگ شدید